Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

.

 

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Po raz kolejny klasa II a w ramach innowacji pedagogicznej „ Zanim zostanę prezesem… czyli twórcze poszukiwania w labiryncie możliwości zawodowych” wyruszyła w podróż zgłębiania tajników różnych zawodów. Tym razem odwiedziliśmy dworzec kolejowy Kędzierzyn – Koźle, do którego dojechaliśmy szynobusem ze stacji Kędzierzyn- Koźle Przystanek w Koźlu Porcie. Na dworcu powitał nas bardzo sympatyczny pan Piotr, specjalista od bezpieczeństwie na kolei, który opowiedział nam jak należy się zachowywać, aby czuć się i być bezpiecznym podczas podróży. Przez dworcowy megafon zostaliśmy zaproszeni na peron 4, gdzie oglądaliśmy jeden z najnowocześniejszych szynobusów jakimi dysponują opolskie koleje. Dzięki panu maszyniście, który zaprosił nas do swojego stanowiska obsługi pojazdu i opowiedział o swojej pracy, każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy maszynista. Po obejrzeniu szynobusu czekała na nas niespodzianka- przejażdżka tymże pojazdem. Na koniec wizyty obejrzeliśmy zabytkową lokomotywę i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Bardzo dziękujemy mamie Amelki i panu Piotrowi za cudowną wycieczkę.

Bożena Stanek

Zapraszamy do galerii