Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

.

 

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

 

      Właśnie opuszczamy mury naszej szkoły. Spędziliśmy tu najpiękniejsze 8 lat w naszym życiu. Właśnie kończy się pewien etap. Niestety przyszedł czas, w którym musimy opuścić tę krainę beztroski, gdzie się wychowaliśmy i powoli wchodzić w dorosły, nieznany dla nas świat. Coś się kończy, a coś się zaczyna. Przed nami nowa szkoła, nowi koledzy i nauczyciele. Już teraz pojawia się tęsknota za tym, co minęło, co przeżyliśmy przez te wszystkie spędzone lata razem.
Nasze czwartkowe spotkanie było niestety ostatnim z wspólnych spotkań z naszymi nauczycielami i kolegami, z tą szkołą. Bowiem po wyjściu z niej staniemy się absolwentami. Wielu z nas tutaj zgromadzonych pójdzie własną, wytyczoną przez siebie ścieżką. Po wakacjach każdy zasiądzie w nowej ławce, w nowej szkole otoczony nieznanymi twarzami zarówno nauczycieli jak i kolegów. Nie będzie już Was - tych, których znaliśmy i tych, których lubiliśmy, a którzy czuwaliście nad postępem naszej nauki. Pierwszy września będzie okazją do wspaniałych wspomnień, jakie wynieśliśmy z tej szkoły. Mamy nadzieję, że każdy z nas da sobie radę w nowym środowisku, jakie na niego czeka. Mamy nadzieję, że szkoła, którą właśnie opuszczamy, będzie dumna z takich absolwentów jak my!

 Ale „To nie jest sam koniec, to nawet nie jest początek końca,
to dopiero koniec początku”.
Winston Churchill

Zapraszamy do galerii

 

Drodzy Absolwenci,

          Coś się zaczyna i coś się kończy..., czas przemija bezpowrotnie, ale jak fala morska pozostawia bursztyny i piękne perły, tak minione dni pozostawiają nam cenne doświadczenia. Doświadczenia te zdobywaliście od roku szkolnego 2012-13, do obecnego 2019-20. Osiem lat, które spędziliście w murach Naszej Szkoły pozostawia w Was i we mnie niezapomniany ślad. Jesteście grupą wspaniałych, młodych ludzi, o których będę pamiętała.

        Z całego serca gratuluję Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie kolejnego etapu edukacji. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego tego okresu.  Jest się z czego cieszyć – zasłużyliście na wspaniały odpoczynek wakacyjny i kolejne etapy edukacji. Przed Wami szeroko otwarty Świat, z wszelkimi jego kolorami, sukcesami i porażkami. Wykorzystajcie to co przed Wami. Zabierzcie pełnymi garściami co interesujące i dobre dla Was i Waszych najbliższych. Bądźcie ciekawi tego Świata i idźcie za przykładem  Alberta Einsteina, który powiedział: „Ważne jest, by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć.” Żyjcie pełnią życia, inwestujcie w siebie, zdobywajcie szczyty kariery i zatrzymajcie tylko najlepsze wspomnienia.

 

Krystyna Śliż – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana Kochanowskiego w Kędzierzynie-Koźlu