Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

.

 

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

4 kwietnia gościliśmy w naszej szkole iluzjonistę Aleksandra Tkacza, który zaprezentował uczniom bezgraniczny świat fantazji. Spektakl składał się z muzyki, iluzji, tańca, fantazji oraz elementów dydaktycznych. Uczniowie mieli okazję odkryć, że w iluzji tak naprawdę chodzi o naukę: od magnetyzmu przez matematykę do czytania w myślach. Było pojawianie się i znikanie, unoszenie stolika w powietrzu, a także iluzje optyczne.

Uczniowie poznali sekrety zabawnych sztuczek zgłębiając naukowe zasady, dzięki którym istnieje iluzja. Dowiedzieli się, że matematyka też potrafi czynić cuda. W bardzo interesujący sposób pan Aleksander udowadniał że używając wiedzy z matematyki możemy czytać w myślach, a także wprawiać przyjaciół w zdumienie szybkimi obliczeniami.

Podczas spektaklu Mateusz został "zaczarowany" w królika, a na przykładzie iluzji optycznej Sebastianowi zniknęła głowa, ale później wróciła na swoje miejsce.

Zapraszamy do galerii