Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

.

 

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Piątkowe popołudnie było dla społeczności PSP nr 15 bardzo aktywne. W tym bowiem dniu zorganizowaliśmy festyn szkolny połączony z obchodami Dnia Języków Europejskich. Każda klasa przygotowała stanowisko, które symbolicznie reprezentowało jedno z państw Europy. Były zatem Włochy z pysznym deserem tiramisu. Piękne Hiszpanki częstowały tradycyjną hiszpańską zapiekanką ziemniaczaną, a Francja oprócz francuskich ciasteczek miała także żywego ślimaka winniczka. Nie zabrakło także tradycyjnego brytyjskiego śniadania z jajkiem sadzonym i fasolką. Przy Bramie Brandenburskiej można było skosztować niemieckiego ciasta i podziwiać niemieckie... tablice rejestracyjne. Grecja oferowała pyszną grecką sałatkę. Było także stanowisko polskie z bigosem, polską kiełbasą i salcesonem oraz przysmakami w słoikach z domowej spiżarni. Maluszki uświetniły festyn prezentując swoje talenty wokalne. O godzinie 15.00 w poczet uczniów Piętnastki oficjalnie przyjęci zostali pierwszoklasiści. Przez całą imprezę funkcjonowały punkty z pysznym domowy jedzeniem, które przygotowały dla nas panie kucharki. Można było także popróbować przepysznych wypieków naszych szkolnych mam. Po radościach podniebienia był też czas na rozgrywki sportowe. Było radośnie i bardzo rodzinnie. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w organizację piątkowego festynu.

K. Czapla

Zapraszamy do galerii