Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Kędzierzynie-Koźlu

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15

ul. Karola Szymanowskiego 19

47-206 Kędzierzyn-Koźle

tel/fax: 77 482 36 72

.

 

  • 01.jpg
  • 02.jpg
  • 03.jpg

Tajemnica, historia, zabawa te trzy słowa były mottem dzisiejszej wycieczki klasy 6b, 7b i 8a do Ogrodzieńca. Nasi uczniowie zwiedzili malownicze ruiny zamku z czasów króla Kazimierza Wielkiego, który stoi na szlaku "Orlich Gniazd". Wspięli się po 85 stopniach do średniowiecznego grodu na Górze Birów. Na podzamczu dzieci spotkały samą królową Marysieńkę, ukochaną króla Jana III Sobieskiego, która opowiedziała nam o ich wielkiej miłości, rodzinie i wojennych wyprawach swego męża. Było bardzo ciekawie i radośnie. Wspaniale spędziliśmy ten październikowy dzień.

K. Czapla

Zapraszamy do galerii